Červené a infračervené světlo 1. díl – Terapie aneb dobíjení buněčných baterií

17.02.2022

image

V tomto článku jsou uvedeny základní informace o červené a infračervené terapii.

Průměrný Evropan tráví 90 % svého času uzavřený uvnitř budov. Ať už doma, v kanceláři nebo v autě, většinu našeho života prožijeme mimo přirozené slunce. Historicky však tomu bylo jinak. Naši předkové trávili většinu svého času venku, vystaveni slunci, které je společně s vodou a vzduchem základní esencí života.

Aby lidské tělo mohlo správně fungovat, potřebuje energii. Tato energie se v našich buňkách skladuje ve formě ATP (adenosintrifosfátu), na němž jsou závislé všechny chemické procesy v těle. Když je ATP v našem těle málo, cítíme se unavení a nemocní. Naopak, když ho máme dostatek, cítíme se šťastní a plní energie.

Naše buněčné "baterie", známé jako mitochondrie, se dobíjejí díky červenému a blízkému infračervenému světlu ze slunce. Stejné spektrum světla vyzařují i naše panely MITO LIGHT®. Terapeutický účinek těchto vlnových délek potvrdilo více než 5 000 vědeckých studií.

Objeveno v NASA

Zajímavým příběhem je, jak byly výhody červeného světla objeveny. V roce 1993 společnost Quantum Devices vyvinula pro NASA osvětlovací diodu (LED) pro experimenty s růstem rostlin. NASA použila červené vlnové délky světla, aby stimulovala růst rostlin a zjistila, že červené světlo skutečně růst rostlin zvýšilo. Kromě toho vědci, kteří byli často vystaveni intenzivnímu červenému světlu, zaznamenali rychlé hojení jejich kožních lézí. Toto vedlo NASA k dalším studiím, které zkoumaly využití LED ke zvýšení metabolismu lidských buněk a prevenci úbytku kostí a svalů u astronautů. V průběhu let se tato technologie začala rozšířovat mezi širší veřejnost.

Výhody panelu MITO LIGHT®

S naším panelem MITO LIGHT® můžete dosáhnout rychlejší regenerace, zlepšení sportovního výkonu, optimalizace hormonů, zvýšení produkce kolagenu a snížení zánětlivosti v těle. Fotobiomodulace, neboli terapie červeným světlem, může mít také pozitivní účinky na váš spánek a cirkadiánní rytmus, pohybový aparát, psychické a kognitivní funkce, funkci očí, a dokonce i na dlouhověkost.

Biohacking nejen pro sportovce

Terapie červeným světlem je již léta využívána profesionálními sportovci, nejmodernějšími zahraničními fitness centry a klinikami. Jedná se o jednu ze základních pomůcek každého správného biohackera, který za pomocí moderních technologií optimalizuje biologii svého těla, vzhled i sebevědomí. Ideálně byste se měli "osvítit" 20 minut denně.

Jak to funguje?

Mitochondrie, které nás inspirovaly k názvu naší společnosti, jsou takovou buněčnou elektrárnou. Probíhá v nich nespočet biochemických reakcí. Pomocí buněčného dýchání produkují adenosintrifosfát (ATP), který slouží jako energie pro ostatní buněčné procesy.

Základním mechanismem panelů MITO LIGHT® je, že vyzařují přesně takové světelné spektrum, které chromofory v mitochondriích absorbují (především Cytochrom c oxidáza), a díky kterým jsou mitochondrie aktivní a plné energie. Tělo reaguje na absorbování světla tak, že zvýší produkci energie ATP a posílí antioxidační a protizánětlivé procesy. V praxi to znamená, že je lidské tělo výkonné a plné energie.

Nabídka našich panelů je široká a každý si může vybrat ten, který mu nejlépe vyhovuje. V naší nabídce najdete různé modely panelů MITO LIGHT®, které mohou sloužit k různým účelům, ať už jde o zlepšení sportovního výkonu, podporu regenerace nebo snížení zánětlivosti v těle.

Závěr

Jestliže hledáte způsob, jak zlepšit svůj zdravotní stav, sportovní výkon nebo jednoduše chcete vylepšit svůj vzhled a cítit se lépe, terapie červeným světlem může být řešením, které hledáte. Ať už jste sportovec, který se snaží dosáhnout svých maximálních výkonů, jedinec, který se potýká s chronickými záněty, nebo jen někdo, kdo hledá způsob, jak se cítit více energizovaný a výkonný v běžném životě, fotobiomodulace může mít pozitivní dopad na váš život.

Tato technologie, kterou kdysi vynalezla NASA pro podporu růstu rostlin ve vesmíru, se nyní používá k podpoře zdraví a wellness lidí po celém světě. Výzkum ukazuje, že červené světlo může pomoci zvyšovat produkci energie v těle, podporovat hojení, snižovat záněty, zlepšovat spánek a mnoho dalších.

Panely MITO LIGHT® nabízí všechny výhody terapie červeným světlem v pohodlí vašeho domova. Tyto panely jsou navrženy tak, aby vyzařovaly specifické vlnové délky světla, které jsou nejúčinnější pro stimulaci mitochondrií a podporu produkce ATP v těle. Navíc, protože nevyzařují potenciálně škodlivé UV záření, jsou bezpečnou a efektivní možností pro všechny, kteří chtějí využít výhod terapie červeným světlem.

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše individuální cíle nebo potřeby, MITO LIGHT® může být cenným nástrojem pro podporu vašeho celkového zdraví a pohody. Tak proč nezkusit využít moc červeného světla pro dosažení vašich zdravotních a wellness cílů? Je čas načerpat energii, podpořit své tělesné funkce a cítit se lépe s MITO LIGHT®.

Zpět na výpis novinek