Červené a infračervené světlo 2. díl – Léčivé účinky

25.08.2022

image

V tomto článku jsou uvedeny základní informace o lečivém účinku červeného a infračerveného světla.

Světlo mění svět, a to v doslovném i přeneseném slova smyslu. V posledních dvaceti letech se ukázalo, že některé typy světla mohou mít pozitivní vliv na naše zdraví. Tento článek se zaměří na dva konkrétní typy světla: červené (RED) a blízké infračervené (NIR).

Červené světlo vidíme a naše tělo ho hlavně absorbuje kůží. Na druhou stranu, blízké infračervené světlo je pro naše oči neviditelné, ale proniká hluboko do těla, kde ovlivňuje například naše mitochondrie - malé energetické továrny našich buněk.

Vědecká oblast, která se zabývá těmito vlivy světla, se nazývá fotobiomodulace. A výzkum v této oblasti nám přináší stále více důkazů o pozitivních účincích těchto typů světla na naše tělo. Výsledky výzkumu jsme pro vás shrnuli do devíti tematických okruhů.

Regenerace a sportovní výkon

Jedním z největších přínosů blízkého infračerveného světla vydávaného panely MITOLIGHT je zlepšení sportovních výkonů a regenerace po fyzické aktivitě. NIR podporuje tvorbu energie na úrovni mitochondrií, kolagenu, zvyšuje hladinu testosteronu a pozitivně ovlivňuje svalovou hmotu. Fototerapie může pomoci zlepšit výkon, podpořit rychlejší regeneraci po fyzické námaze a zkrátit dobu hojení zranění. NIR může například pomoci při hojení zlomenin, podrážděných svalů, svalových svalů a dalších sportovních zranění. Mnoho sportovců také používá fototerapii jako součást svého regeneračního programu.