• Sleva 5%
Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter

Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter

Cestovní vodní filtr Sawyer SQUEEZE vyrobený v USA je větším typem filtru MINI. Jeho výhodou je především větší průtok filtrované vody a větší životnost. Využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membránu s velikostí pórů max. 0,1 mikronů. Celková hmotnost filtru je 72g a společně s dodávaným příslušenstvím se dá vložit do síťovaného pouzdra, který zabere ve vašem batohu jen málo místa.

Kód produktu SP129
Výrobce SAWYER
Dostupnost produktu dočasně nedostupné
Záruka 2 roky
 • 1 990 Kčbez DPH 1 645 Kč
 • 2 090 Kč

Popis produktu - Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter

Cestovní vodní filtr typ SQUEEZE SP129 je TOP produktem mezi základními filtry SAWYER (vyrobeno v USA), jeho hlavní výhodou oproti menšímu typu MINI je předevšímcca dvounásobný průtok vody při filtraci. Typ SQUEEZE tak umožňuje pohodlnější filtrování vody pro 2 a více osob za kratší čas a zároveň si filtr zachovává velice příznivou hmotnost 72g a malé rozměry. Filtr je vhodnější pro více osob také proto že v základním balení je více příslušenství včetně 2ks lahví s objemem 2L.

Pokud Vám nebude vadit pomalejší průtok vody nebo potřebujete filtrovat vodu většinou pouze pro jednu osobu doporučujeme zvolit menší a levnější filtr MINI. Porovnání filtrů si můžete prohlédnout např. v této video recenzi níže.

Garantovaná životnost filtru SQUEEZE je více než 3 000 000 litrů vody! Záruka 2 roky + doživotní záruka výrobce Sawyer!

Technologie PointONE™ s absolutní velikostí pórů 0,1 mikronu použitá ve filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování 99,99999% všech zdraví škodlivých bakterií salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků giardia a cryptosporidium) a překračuje tak velmi přísné americké nároky EPA a NSF. Část peněz z každého zakoupeného filtru je připsána společnosti Waves For Water, která pomáhá dodávat vodu tam, kde je jí nejvíce potřeba. V současné době díky tomuto projektu získalo pitnou vodu více než 7,5 milionu lidí po celém světě.

Filtrovaná voda přes zařízení Sawyer SP128/129/131 vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU: (SOP 06.0.52, ČSN EN ISO 9308-1 a SOP 06.0.3, ČSN EN ISO 6222) a Filtr Sawyer SP128/129/131 splňuje také požadavky pro EU dle 2008/60/EC, 95/45/EC a  2008/84/EC

Vlastnosti filtru:

Chuť vody po přefiltrování - Filtr Sawyer SQUEEZE zbaví vodu veškeré chuti pocházející z bakterií, ze špíny řas, nebo sinic.

Chemikálie - Filtr Sawyer SQUEEZE NEodstraňuje železo, síru ani další chemikálie (pesticidy) nebo jednoduché sloučeniny rozpuštěné ve vodě. Pokud se vodě kontaminované nebezpečným množstvím chemických látek či pesticidů nemůžete vyhnout doporučujeme použít typ filtru S1 FOAM FILTER.

Viry - Filtr SQUEEZE nedokáže odstranit viry (hepatitida, rotaviry, atd.). Pokud se chystáte do míst která jsou výskytem virů ve vodě známá (Afrika, Asie atd.) doporučujeme použít typ filtru S2 FOAM FILTER nebo PURIFIER ASSEMBLY KIT, které dokáží viry spolehlivě odstranit.

Těžké kovy - Mechanický filtr Sawyer SQUEEZE není vyráběny s aktivním uhlím a tudíž i přes všechny jeho výhody nedokáže odstranit těžké kovy které s v některých vodách mohou vyskytovat. Pokud je to možné, vyhledávejte vodní zdroje mimo městké a průmyslové aglomerace, které jsou chemicky zatíženy! Pokud se těmto lokatilatám nelze vyhnout a vodu z těchto druhů zdrojů potřebujete filtrovat použijte speciální typ S3 FOAM FILTER, který dokáže odstranit těžké kovy!

Použití filtru: je jednoduché – nejdříve naberete do láhve/PET/vak vodu z jezera, potůčku nebo řeky, našroubujte na ni Sawyer filtr a máte čtyři možnosti:

 • stlačit skládací láhev a přefiltrovat vodu přímo do vaší čisté láhve, vaku, PET nebo libovolné nádoby
 • pít přímo z filtru
 • napojit filtr na hydrovak a pohodlně pít přímo z vaku

Obsah balení:

 • Skládací láhev Sawyer 1L (2 ks)
 • Filtr Sawyer SQUEEZE s technologií PointONE™ (filtr se závitem pro našroubování na láhev a sportovním uzávěrem na výstupu)
 • Plastová stříkačka na čistění filtru
 • Hadička pro gravitační filtraci
 • Síťovka s poutkem na zavěšení láhve nebo uložení obsahu balení do batohu
 • Inline adaptér SP110 pro napojení na hydratační vak nebo gravitační filtrování

K filtru je možné pořídit jako příslušenství ještě další záložní skládací lahev 1L nebo lahev 2L, případně také nástavec na vodovodní kohoutek.

Péče v mrazivém podnebí:

Před zamýšleným použitím - Filtr je před mrazivými teplotami v bezpečí, dokud nepřijde do kontaktu s vodou.

Po zamrznutí - Jelikož neexistuje žádný jednoznačný způsob, jak poznat, zda byl filtr poškozen mrazem, výrobce filtru doporučuje filtr ihned vyřadit z úřívání, pokud máte podezření, že zmrznul.

Během výletů - Pokud se s filtrm pohybujete v mrazivých teplotách, doporučujeme uskladňovat filtr v dobře izolované kapse nebo blízko těla, tak aby tělesná teplota zabránila jeho zmrznutí. PRO ZMRZLÝ FILTR NEPLATÍ ZÁRUKA.

Údržba a užívání:

Při použití - Promačkávejte vodu filtrem pomalu, tak aby se vlákna filtru stačila saturovat pokud je filtr suchý. Počáteční rychlost průtoku se může být malá, ale bude se zvyšovat, jakmile se vlákna dostatečně namočí vodou, což zabere většinou přibližně jeden litr vody pokud je filtr před použitám vysušený.

Proces zpětného průplachu - Abyste maximalizovali efektivitu a životnost vašeho filtru Sawyer, doporučuje provést zpětný průplach po každém použití (návratu z výletu/treku). Porézní vlákna jsou velmi robustní, takže zpětný proplach provádějte DŮRAZNĚ!! vlákna toto zacházení vydrží. Při použití injekční stříkačky nebuďte jemní, protože potřebujete vypláchnout všechny usazené částice, které ve filtru mohly uvíznout. Při použití kohoutkového nástavce podržte nástavec u kohoutku a pusťte vodu naplno, aby bylo zajištěno odstranění částic. Propláchnutí  neprovádějte pouze 1x ale několikrát (min. 5 - 6x). Při zpětném průplachu filtru NEPOUŽÍVEJTE mýdlo.

Dezinfekce - Před uložením filtru Sawyer, doporučujeme jeho dezinfekci. Nejprve filtr řádně zpětně propláchněte pomocí stříkačky. Nechte filtrem projít běžné bělidlo (jeden kelímek bělidla na litr vody). Nechte oschnout na vzduchu a poté uskladněte filtr v chladném, suchém místě.

Nepropláchnuté filtry - V případě, že jste zapomněli provést zpětný průplach filtru po posledním použití a průtok se zdá být redukovaný, namočte filtr do horké vody z vodovodu (ne vařící) asi na hodinu a poté jej horkou vodou zpětně opakovaně propláchněte. NEZAPOMEŇTE proplachovat DŮRAZNĚ! Při použití kohoutkového nástavce podržte nástavec u kohoutku a pusťte vodu naplno, aby bylo zajištěno odstranění částic

Nahromaděný vápník - vodní kámen (Pokud se po provedení všech předchozích kroků váš filtr stále zdá být ucpaný) Namočte filtr do horké vody z vodovodu a poté horkou vodou propláchněte. Pokud toto nezafunguje, mohlo by jít o zaschnutý vápník neboli vodní kámen. Namočte filtr na půl hodiny do octa a poté propláchněte horkou vodou. Možná bude nutné tento postup několikrát zopakovat, aby byl filtr zcela čistý. Ujistěte se, že při zpětném průplachu působíte veškerou možnou silou – podržte kohoutkový nástavec u kohoutku a zapněte vodu. Filtry jsou pevné a vydrží větší tlak, než jaký působí při použití nástavce.

Filtry SAWYER zakoupené u nás jsou originální výrobek, filtry pocházejí z výhradního dovozu do ČR a jsme autorizovaní prodejci.  Na filtry zakoupené u nás se tedy vztahuje kompletní záruka a servis produktů Sawyer!

+ Výhody filtru:

 • váha a skladnost - cca 72g
 • ve srovnání s jakoukoliv konkurencí má menší póry 0,1 micron a tím zaručená vyšší účinnost filtru
 • absence pohyblivých součásti, které by se mohly rozbít
 • nevyžaduje pumpování
 • nevyžaduje použití žádných chemikálií, takže nijak negativně neovlivňuje chuť vody
 • větší průtok filtru než u ostatní konkurence cca 1,5 - 2 L / min
 • pro běžného smrtelníka má v podstatě nekonečnou životnost – pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchnete dodávanou stříkačkou
 • můžete skrz něj pít přímo ze zdroje vody pomocí brčka
 • filtrovací láhev slouží jako skvělá zásobárna vody, kterou po vyčerpání sbalíte a nezabírá vám místo v batohu jako PET láhev.
 • můžete si dokoupit různě velké filtrovací láhve a další příslušenství.

- Nevýhody filtru:

 • Po přefiltrování vody NESMÍ ZMRZNOUT! Došlo by k poškození porézní membrány! Toto omezení platí pro všechny mechanické filtry tohtoo typu. Při použití v mrazivém prostředí je nutné nosit filtr např. v náprsní kapse nebo jinde na těle vzhledem ke své velikosti je to bez problémů) do doby dokud filtr důkladně nevysušíte.
 • Nefiltruje chemikálie, viry a těžké kovy - je nutné se vyvarovat zdrojů vody kde tato kontaminace hrozí nebo použít některý z dalších pokročilých typů filtrů řady FOAM FILTER S1, S2 nebo S3
 • Filtr NEdokáže odsolovat mořskou vodu! Profiltrováním mořské vody přes filtr sůl ve vodě zůstane a voda není pitná! Pro odsolovaní se musí použít sofistikovanější a dražší zařizení, která jsou pro tyto účely vyrobena.


Fotogalerie produktu - Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter

Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter obr.1
Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter obr.2
Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter obr.3
Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter obr.4
Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter obr.5
Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter obr.6
Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter obr.7
Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter obr.8

Dokumenty ke stažení - Cestovní vodní filtr SAWYER SP129 Squeeze Filter